Vízum a vstupní formality

Cestujete-li na Bali pouze na dobu max 1 měs. vše v klidu vyřídíte na Letišti na Bali již v letadle vyplníte příletový formulář pro zavazadlo a Departure Card a nebo až na letišti , před vstupem k emigračnímu uředníkovi je třeba si koupit v kase přednim Vízum za 25 $ nebo 250 tis IDR 1 osoba 1 měsíc jde koupit i na dest dní za 10 $ je dobré to mít přesně.

Pokud chcete na Bali zustat déle než jeden měsíc , musíte si předem zařídit vízum. Kromě něho musíte mít platný cestovní pas s minimální platností 6 měsíců.

Indonésie má ambasádu v Praze www.indonesian-embassy.cz , kde si můžete nechat vízum vystavit. Zaplatíte za něj 850 Kč.

Abyste dostali turistické vízum, musíte mít cestovní pas, vyplněný formulář, 1 x foto pasového formátu a rezervovanou zpáteční letenku z Bali. Počítejte s tím, že vyřízení víza trvá přibližně 3 dny.

Při příletu do Indonésie budete muset vyplnit pasovou průvodku, tu mějte vždy v cestovní dokladu. Dejte si na ní pozor, pokud ji ztratíte, způsobíte si nepříjemnost v podobě pokuty.

Je třeba také dbát celních a devizových předpisů. Do země si můžete vzít zboží v ceně 250 USD na osobu, jedete-li jako rodina, pak je toto zboží v ceně 1 000 USD. Máte-li věci nad tyto limity, tak podléhají dovoznímu clu.

Omezení se také vztahu je na tabákové výrobky (max. 200 ks cigaret či 100 g tabáků) a alkoholu (max. 1 litr tvrdých lihovin).

Nedovážejte do země narkotika (za jejich pašování lze dostat až trest smrti). Nemějte s sebou ani léčiva, max. k osobnímu použití. A samozřejmě také nesmíte mít zbraně, munice, výbušniny, vysílačky, pornografii či čínské tiskoviny.

Dovoz a vývoz peněz nemá limity. Pouze pokud vyvážíte zdejší měnu, neměla by přesahovat 5 milionů indonéských rupií.

www.surf-bali.cz