Badminton na Bali

Informace o badmintonu

Informace o badmintonu na Bali se říká Bulu tangkis

Ne každý u nás ví, jak se správně píše badminton, přestože tento sport každý zná. Tady jsou zkomoleniny, se kterými se nejčastěji setkáváme: begbinton, bembinton, bengbington, bebinton, bandbington, begbimtom, benbinton, bagbinton. Každý z nás to venku zkusil rekreačně, avšak halový badminton přináší mnohem větší sportovní vyžití, lepší kondici a i správný adrenalinový zážitek.

Historie badmintonu

Badminton patří mezi nejstarší sporty na světě – první doložené záznamy o tomto sportu pocházejí z 7. století z Číny. Hra na principu odbíjení opeřeného míčku byla hrána také v Japonsku a Koreji. Mimo asijský kontinent se badmintonu podobné hry provozovaly mezi indiány Severní, Střední i Jižní Ameriky a dokonce i ve středověké Evropě, kde však byla časem tato hra zapomenuta.

Dějiny moderního badmintonu se začaly psát hrou nazývanou jako poona, pojmenovanou podle indického města Puna, kde jej v okolo roku 1850 “objevili” britští vojáci. Ti hru přivezli do anglického hrabství Badmintonu.
V roce 1934 byla založena IBF (International Badminton Federation, Mezinárodní federace badmintonu).
Od roku 1992 byl badminton natrvalo přizván do rodiny olympijských sportů.

Rychlý sport:

Badminton je jedním z nejrychlejších sportů, při kterém se používá raketa. Hráč musí mít postřeh a výbornou kondici. Na mezinárodních soutěžích přesahovala naměřená rychlost míče i 320 km za hodinu. Hráč někdy naběhá během jediného zápasu několik km.

Statistiky:

V roce 1985 na All England (Tenis) Championships, Boris Becker porazil Kevina Currena 6-3, 6-7, 7-6, 6-4. V roce 1985 na světovém badmintonovém šampionátu v Calgary , Han Jian z Číny porazil Mortena Frosta z Dánska, 14-18, 15-10, 15-8. Následuje statistické porovnání obou zápasů.

  Tenis Badminton
Doba trvání zápasu 3 hodiny a 18 minut 1 hodina a 16 minut
Míč ve hře 18 minut 37 minut
Intenzita zápasu * : 9 procent 48 procent
Výměny 299 146
Úderů 1004 1972
Úderů za výměnu 3,4 13,5
Uběhnutá vzdálenost 2 míle 4 míle

( * Doba míče ve vzduchu dělená dobou zápasu)
Povšimněte si, že badmintonisté hráli polovinu času, ale přesto naběhali dvakrát tolik a odehráli skoro dvakrát tolik úderů.

www.surf-bali.cz